Drugie zwycięstwo !

Nasi seniorzy wczoraj o godzinie 15:15 w drugim spotkaniu bielskiej B Klasy podejmowali u siebie Zamek Grodziec. Od początku meczu nasza drużyna dłużej utrzymywała się przy piłce i lepiej nią operowała, a gra głównie toczyła się na połowie przeciwników którzy ustawili się dość defensywnie i próbowali gry z kontry. Niestety sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dopiero pod koniec pierwszej połowy w krótkim odstępie czasowym Wilamowiczanka miała dwie moznaby powiedzieć nie stu lecz dwustuprocentowe sytuacji które kolejno zmarnowali Rusin oraz Foks Norbert. Wynik do przerwy 0:0. Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej gdzie nasza drużyna przeważała co w końcu udało się przypieczętować bramka. Po rozegraniu piłki na lewej stronie Buczka i Kowalczyka ten drugi dorzucił piłkę w pole karne a tam idealnie odnalazł się Rusin i wykończył precyzyjnie podana piłkę. W tym momencie drużyna Zamku musiała zmienić swój styl gry i bardziej się otworzyć z myślą o wywiezieniu chociażby punktu co ułatwiło grę gospodarzom w stwarzaniu kolejnych sytuacji. W jednej z nich Tomasz Foks dostał podanie ze środka na róg pola karnego lecz przestrzelił. W kolejnej sytuacji Patryk Foks dorzucał piłkę z prawej strony w pole karne na która naszedł Krywult i ofiarnie klatka piersiowa próbował umieścić futbolówkę w siatce lecz ta zrobiła kozioł i poszybowała nad poprzeczka. Swoją okazje mieli także goście w końcówce po długim wybiciu piłki za linie naszej obrony napastnik z Grodźca znalazł się w sytuacji sam na sam która zamienił na bramkę lecz sędzia boczny podniósł chorągiewkę w górę. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla naszej drużyny.

Po dwóch kolejkach Wilamowiczanka plasuje się na 1 miejscu w tabeli z dorobkiem 6 punktów.

Wilamowiczanka 1:0 Zamek Grodziec

Bramki : Rusin

Skład : Markiel - Szymański, Śliwa, Klaja, Socha - Foks Tomasz, Marek, Buczek, Kowalczyk - Rusin, Foks Norbert

Ponadto grali : Krywult, Kuras, Foks Patryk, Kozieł